Pre zubárov


Pre dokonalé zhotovenie protetickej práce je základom dobrá spolupráca so stomatológom. Nie vždy sú podmienky v ústach pacienta ideálne a následné zhotovenie zubnej náhrady  je o to zložitejšie. Našou úlohou je posúdiť kvalitu odtlačku, rozsah preparácie a paralelitu pilierov. Pomocou CAD technológie a špičkového skeneru 3Shape vieme v prípade akýchkoľvek defektov a chýb odoslať fotografiu lekárovi. Je už na ňom ako sa rozhodne, či preparáciu  a odtlačok zopakuje, alebo nájdeme iné spoločné riešenie.

Štandardná práca

Fixné práce zhotovujeme od klasických fazetovaných prác, kde konštrukcia je kovová a z vestibulárnej strany je nanesená keramika. Je to najlacnejšia verzia  funkčnej a čiastočne aj estetickej korunky. Klasická kovokeramická korunka a mostík je zhotovená z kovovej čiapočky a domodelovaná z keramického materiálu po celom obvode. Spĺňa vysoké nároky na funkčnosť a estetiku. Celokeramické korunky, mostíky zhotovujeme aj na zirkónoxidové konštrukcie, ktoré priamo vyrábame v našom laboratóriu. 

Všetky fixné práce zhotovené v kvalite štandard sú vrstvené zo základných keramických hmôt dentin a enamel, nadštandardné vrstvenie ponúka možnosť "PLUS"

Všetky práce " štandard" zahŕňajú výber farby podľa klasického vzorkovníka VITA alebo 3D MASTER. Farbu vyberá stomatológ, alebo technik v ambulancii,  alebo pacient osobne navštívi našu zubnú techniku.

Snímateľné práce  v prevedení štandard zahŕňajú použitie klasických materiálov na zhotovenie. Štandardné garnitúry prefabrikovaných zubov, báza zhotovená z polymetylmetakrylátu a kovové celoliate spony.

Nadštandard " PLUS "

Zahŕňa individuálny výber farby,  kvalitnú fotodokumentáciu. Následne je protetická náhrada zhotovená s individuálnym prístupom a charakteristikou jednotlivých zubov ( použitie translucetných a transparentných hmôt, modelácia individuálnych mamelónov pod.). Túto možnosť odporúčame najmä pri zhovení koruniek vo frontálnom úseku. Pri zhotovenom provizóriu z PMMA už pacient vidí predbežný tvar, veľkosť zubov a vie svoje prípadné pripomienky konzultovať s technikom. Provizórium najmä pri prácach väčšieho rozsahu (veľké mostíky, práce nesené na implantátoch) umožňuje vyartikulovanie práce a úpravu do zhryzu pacienta.

Pri snímateľných a kombinovaných prácach zhotovených z nadštandardných materiálov používame nealergický svetlom tuhnúci materiál "Eclipse" od firmy Degudent. Práca sa skúša už na vytvrdenej báze, čo zabezpečí dokonalú kontrolu estetiky a funčnosti ( protéza nelieta a netopí sa v ústach ako z vosku ). Používame vysokoestetické garnitúry prefabrikovaných zubov ( VITA, DEGUDENT ). Pri jednostranne skrátených zuboradiach zhotovujeme zámky ( nie je potrebné zhotovovať kovovú platňu, alebo podjazykový strmeň).

 

 

 

Kontakt

Pavol Takáč Zubná technika
Francisciho 35
05801 Poprad
0905359491 palotakac@gmail.com